Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vientiane

Obecné informace

vientiane-vows-to-improve-investment-climate-to-drive-growth.jpgVientiane je hlavní město a největší město v Laosu. Nachází se na břehu řeky Mekong, Vientiane je město ponořené do legend a historie. Město je domovem masivní zlacené stupy, Pha That Luang, národní symbol Laosu. Ulice jsou lemovány stromy, francouzskými koloniálními budovami, pouličními trhy, budhistickými chrámy a obchody s nudlemi .Ve srovnání s hektickými, rušnými městy v jiných zemí jihovýchodní asie je zde relaxační oblast .  Vientiane způsobuje pocit, že je to malé městečko. Ale nenechte se oklamat je to velké město s mnoha možnostmi . Žije zde okolo 750 000 lidi.

Samozřejmě, rozvíjející se odvětví cestovního ruchu se mění tím, že pomalu, ale jistě přináší excesy Thajska a Číny do tohoto dříve ospalého města. Stejně jako každý jiný jihovýchodní asijský kapitál .Vientiane zažívá stavební boom. Dokonce i její prezidentský palác má významný doplněk k úpravám .

Hlavním městem se stalo v roce 1563 během strachu z barmské invaze na Luang prabang . Poté jej v roce 1828 vyplenili thajci ale v roce 1899 jej Francie opět prohlásila za hlavní město

Zajímavá místa ve měste a jeho okolí :

1. Patuxai

50558585_2153210341366660_8297402247755595776_n.jpgVelmi pozoruhodným orientačním bodem je oblouk patuxai , známý také jako vítězná brána. Úžasná stavba s rozsáhlou třídou před ní připomíná Arc de Triomphe v Paříži. Návštěvníci se mohou vydat na vrchol památníku, který prochází kolem mnoha obchodů se suvenýry. Z vrcholu je nádherný výhled na město Vientiane. Vítězná brána města byla postavena v roce 1962 z cementu koupeného v USA, který byl určen pro nové letiště.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

Poslední fotografie


FotoalbumStatistiky

Online: 1
Celkem: 2748
Měsíc: 581
Den: 22